IKWF SOUTH CHICAGO REGIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF SOUTH CHICAGO REGIONALS - MIDGET DIVISION CHAMPIONS
IKWF SOUTH CHICAGO REGIONALS - NOVICE DIVISION CHAMPIONS
2ND PLACE  - IKWF SOUTH CHICAGO REGIONALS - SENIOR DIVISION

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL  - MIDGET DIVISION CHAMPIONS
2ND PLACE - IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL - NOVICE DIVISION
2ND PLACE - IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL - SENIOR DIVISION
OVERALL TEAM CHAMPIONS - IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL TOURNAMENT

INDIVIDUAL IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONS:
Andrew McFall – M55
Cody Minnick – M58
Tyler Mackessy – M79
Chris Bruns – M138
Clayton Shelton – N74
Nick DiNardo – N95
Kyle Ledbetter – N108
Travis Tomac – S130
Tyler Ledbetter – S138
Kyle Ryan – S275

ILLINOIS BANTAM STATE CHAMPIONSHIPS:
ZACH SHELTON - B58 - STATE CHAMPION
Gannon Hughes - T49 - 3rd Place
Nick Panos - B52 - 5th Place
Nick Kokkines - B58 - 5th Place
Sam Anderson – B84 - 5th Place
Ethan Please - B49 - 6th Place
Austin Hughes - B62 - 8th Place

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Dylan Cramer - N62
Reuben Reyes – N66
Clayton Shelton – N74
Nick DiNardo – N95
Jacob Meeder – N95
Kyle Ledbetter – N108
Timmy O'Sullivan – N130

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Jeremy Brown – S74
Jack Maton – S79
Steven Bradtmueller – S89
Ryan Whitten – S95
Travis Tomac – S130
Tyler Ledbetter – S138
CJ Haney – S147
Kyle Ryan – S275

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
Dylan Cramer - N62 - 6th Place
Reuben Reyes - N66 - 7th Place

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
Kyle Ryan - S275 - 2nd Place
Jeremy Brown - S74 - 4th Place
Steven Bradtmueller - S89 - 6th Place
Travis Tomac - S130 - 7th Place
CJ Haney - S147 - 7th Place
Tyler Ledbetter - S138 - 8th Place

7TH PLACE TEAM- IKWF STATE CHAMPIONSHIPS - SENIOR DIVISION

MIDGET STATE CHAMPIONSHIPS:
CHRIS BRUNS - 130 - STATE CHAMPION
John Bradtmueller - 74B - 2nd Place
Tyler Mackessy - 79C - 2nd Place
Clayton Ledbetter - 74A - 3rd Place
Danny Hiemenz - 72A - 4th Place
Joe Fulco - 64A - 4th Place
Cody Minnick - 58A - 5th Place
Peter Perich - 60A - 6th Place
Casey Brown - 70A - 6th Place
Nick Wolf - 150 - 6th Place
Alex Wojciechoeski - 52 - 7th Place
Zack Prinz - 84A - 8th Place
Tom Ostrowsky - 101 - 8th Place

2ND PLACE TEAM - MIDGET STATE CHAMPIONSHIPS
2008 - 2009

2ND PLACE - IKWF DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Andrew McFall
Sean Augello
Dylan Cramer
Grant Smiley
Peter Perich
Daniel Valenzio
Tommy Cleaves
Nick Nasenbeny
Trayvon Zabala
Braden Lancaster
Haley Augello
Jeremy Brown
Joe Fulco
Ryan Holzrichter
Zach Prinz
Jim Geier
Mark DiNardo
Zach Zyburt
Mike Bruns
Darrin Boxley
Timmy O'Sullivan
Keagan Griffin
Sean Hough
Angelo Cervantes
Nick Wolf
Tony Pendleton
David Gehr
Killian Mills
ILLINOIS BANTAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Jake Kendall - 61c - 6th Place
David Kosloskus - 67b - 6th Place
Jared Osborne - 74a - 6th Place
Zane Phipps - 74b - 6th Place
Erik Santiago - 64a - 7th Place
Diego Sotelo - 40 - 8th Place

IKWF SOUTH CHICAGO REGIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Regional - Intermediate Division Champions
IKWF South Chicago Regional - Novice Division Champions
IKWF South Chicago Regional - Senior Division Champions

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Sectional - Over-All Team Champions
IKWF South Chicago Sectional - Intermediate Division - 3rd Place
IKWF South Chicago Sectional - Senior Division Champions
IKWF South Chicago Sectional - Novice Division Champions

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONS:
Marcus Povlick - I55
Zachary Krause - I70
Nick Nasenbeny - N84
Joseph Fulco - N101
Jim Geier - N122
Nicholas Wolf - N215
Dominic Naso - S79
Ryan Holzrichter - S101
David Gehr - S215
Tony Pendleton - S275

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Andrew McFall - N66
Sean Augello - N70
Nick Nasenbeny - N84
John Bradtmueller - N89
Clayton Ledbetter - N95
Joseph Fulco - N101
Tyler Mackessy - N101
Zachary Prinz - N115
Jim Geier - N122
Mark DiNardo - N130
Nick Wolf - N215

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Dylan Cramer - S74
Grant Smiley - S74
Dominic Naso - S79
Daniel Valenzio - S84
Trayvon Zabala - S89
Ryan Holzrichter - S101
Keagan Griffin - S156
Timothy O`Sullivan - S166
Sean Hough - S177
Angelo Cervantes - S189
David Gehr - S215
Tony Pendleton - S275

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
NICK WOLF - N215 - STATE CHAMPION
Joe Fulco - N101 - 2nd Place
Nick Nasenbeny - N84 - 3rd Place
Jim Geier - N122 - 4th Place
Mark Dinardo - N130 - 4th Place
Andrew McFall - N66 - 7th Place

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
Dominic Naso - S79 - 2nd Place
Trayvon Zabala - S89 - 6th Place
Angelo Cervantes - S189 - 7th Place
Ryan Holzrichter - S101 - 8th Place
Dylan Cramer - S74 - 8th Place

3RD PLACE TEAM- IKWF STATE CHAMPIONSHIPS - NOVICE DIVISION

MIDGET STATE CHAMPIONSHIPS:
Zachary Krause - 70 - 3rd Place
Trenton Tucker Jr. - 74B - 4th Place
Michael McGee - 58 - 6th Place
Shane Raber - 115 - 7th Place
2007 - 2008

ILLINOIS BAMTAM STATE CHAMPIONSHIPS:
TRENTON TUCKER - 67b - STATE CHAMPION
Nathan Trevino - 122 - 3rd Place
Michael McGee - 52c - 4th Place
Matthew Hennessey - 61b - 5th Place
Shane Raber - 103 - 7th Place
Jake Kendall - 55b - 8th Place
Raymond Dean - 58a - 8th Place

CONSOLATION CHAMPIONS - MIDGET DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Max Anderson
Mitchell Dodd
DJ Donofrio
Zachary Drapeau
Cody England
Daniel Gulino
Cameron Haney
Danny Hiemenz
Eric Hubbard
Brendan Kelly
Zachary Krause
Drake Krawczykowski
Andrew McFall
Jasper McGee
Michael McGee
Shane Raber
Ethan Stachniak
Alex Wojciechowski
Anthony Zamora
4TH PLACE - IKWF DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Haley Augello
Sean Augello
Steven Bradtmueller
Jeremy Brown
Chris Bruns
Michael Bruns
Dylan Cramer
Nick Dinardo
Jacob Drewry
Caleb Donaldson
Keagan Griffin
Alex Hazelett
Adam Kazenko
Tom Kokkines
Braden Lancaster
Kyle Ledbetter
Jacob Meeder
Nick Nasenbeny
Timmy OSullivan
Dante Patrick
Peter Perich
Clayton Shelton
Justin Smiley
Dan Valenzio
Ryan Whitten
Nick Wolf
Trayvon Zabala
IKWF SOUTH CHICAGO REGIONAL CHAMPIONSHIPS:
2nd Place - IKWF South Chicago Regional - Midget Division
IKWF South Chicago Regional - Novice Division Champions
IKWF South Chicago Regional - Senior Division Champions

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Sectionals - Over-All Team Champions
IKWF South Chicago Sectional - Novice Division Champions
IKWF South Chicago Sectional - Senior Division Champions

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONS:
Danny Hiemenz - M79
Peter Perich - N66
Angelo Cervantes - N177
Treyvon Zabala - S74
Dante Patrick - S79
Clayton Shelton - S84
Ryan Whitten - S101
Alex Hazelett - S275

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Andrew McFall - N62
Peter Perich - N66
Dylan Cramer - N66
Danny Valenzio - N70
Joe Fulco - N74
Braden Lancaster - N84
Kody Voda - N95
Timmy O'Sullivan - N156
Nick Wolf - N177
Angelo Cervantes - N177

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Treyvon Zabala - S74
Haley Augello - S79
Dante Patrick - S79
Clayton Shelton - S84
Tom Kokkines - S95
Ryan Whitten - S101
Nick DiNardo - S108
Jacob Meeder - S122
Kyle Ledbetter - S130
Adam Kazenko - S177
Caleb Donaldson - S189
Alex Hazelett - S275

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
Peter Perich - N66 - 5th Place
Dylan Cramer - N66 - 6th Place
Angelo Cervantes - N177 - 6th Place

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
Treyvon Zabala - S74 - 2nd Place
Jacob Meeder - S122 - 3rd Place
Ryan Whitten - S101 - 5th Place
Dante Patrick - S79 - 7th Place
Haley Augello - S79 - 8th Place

4TH PLACE TEAM- IKWF STATE CHAMPIONSHIPS - SENIOR DIVISION

MIDGET STATE CHAMPIONSHIPS:
Danny Hiemenz - 79A - 2nd Place
Michael McGee - 52 - 6th Place
Andrew McFall - 60 - 6th Place
2006 - 2007

STATE CHAMPIONS - MIDGET DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Nick Panos
Alex Wojciechowski
Andrew McFall
Cody Minnick
Miguel Silva
Peter Perich
Dylan Cramer
Richie Elias
Casey Brown
Clayton Ledbetter
John Bradtmueller
Tyler Mackessy
Zach Prinz
Mark DiNardo
Tom Ostrowski
Chris Bruns
Nick Wolf
2009 - 2010

STATE CHAMPIONS - IKWF DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Michael McGee
Marcus Povlick
Jared Ellingwood
Andrew McFall
Sean Augello
Dylan Cramer
Grant Smiley
Byron Schultz
Peter Perich
Dominic Naso
Daniel Valenzio
Kevin Soraghan
Nick Nasenbeny
Larry Early
David Riojas
Joe Fulco
Braden Lancaster
Zach Prinz
Tyler Mackessy
Jim Geier
Mark DiNardo
Connor Swier
Darron Boxley
Mark Crowley
Keagan Griffin
Matt Iwinski
Tim O`Sullivan
Nick Wolf
ILLINOIS BANTAM STATE CHAMPIONSHIPS:
TREVOR SWIER - 74B - STATE CHAMPION
Diego Sotelo - 43B - 3rd Place
Zachary Kolb - 55C - 4th Place
Caleb Fleming - 89 - 4th Place
Jordan Blew - 46A - 6th Place
Charles Gulino - 70A - 7th Place
Cristian Rojas - 58D - 8th Place

IKWF SOUTH CHICAGO REGIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Regional - 2nd Place - Intermediate Division
IKWF South Chicago Regional - Novice Division Champions
IKWF South Chicago Regional - Senior Division Champions

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Sectional - Over All Team Champions
IKWF South Chicago Sectional - Senior Division Champions
IKWF South Chicago Sectional - Novice Division Champions

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONS:
Shane Raber - I138
Marcus Povlick - N62
Michael McGee - N66
Andrew McFall - N74
Peter Perich - N89
Gavin Rathburn - N95
Larry Early - N108
Matthew Iwinski - N215
Dylan Cramer - S79
Nick Nasenbeny - S95
Joe Fulco - S108
Jim Geier - S122
Connor Swier - S156
Timmy O'Sullivan - S215

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Marcus Povlick - N62
Michael McGee - N66
Jared Ellingwood - N70
Zach Krause - N74
Andrew McFall - N74 (3X)
Byron Schultz - N79
Peter Perich - N89
Gavin Rathburn - N95
David Riojas - N95
Danny Hiemenz - N101
Larry Early - N108
Matthew Iwinski - N215

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Sean Augello - S74
Dylan Cramer - S79 (4X)
Dominic Naso - S84
Danny Valenzio - S89 (3X)
Nick Nasenbeny - S95
Joe Fulco - S108 (3X)
Jim Geier - S122
Mark DiNardo - S138
Mason Matesevic - S147
Connor Swier - S156
Keagan Griffin - S177
Timmy O'Sullivan - S215 (4X)
Nick Wolf - S275 (3X)

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
LARRY EARLY - N108 - STATE CHAMPION
Matthew Iwinski - N215 2nd Place
Andrew McFall - N74 - 3rd Place
Marcus Povlick - N62 - 6th Place
Michael McGee - N66 - 6th Place
Peter Perich - N89 - 7th Place

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
CONNOR SWIER - S156 - STATE CHAMPION
Nick Nasenbeny - S95 - 2nd Place
Keagan Griffin - S177 - 3rd Place
Sean Augello - S74 - 5th Place
Joe Fulco - S108 - 5th Place
Nick Wolf - S275 - 5th Place
Dominic Naso - S84 - 6th Place
Jim Geier - S122 - 7th Place
Timmy O'Sullivan - S215 - 7th Place

5TH PLACE TEAM -  IKWF STATE CHAMPIONSHIPS - NOVICE DIVISION
1ST PLACE TEAM - IKWF STATE CHAMPIONSHIPS - SENIOR DIVISION

MIDGET STATE CHAMPIONSHIPS
Matthew Hennessey- 79B - 2nd Place
Shane Raber - 138 - 3rd Place
Alexander Analytis - 115 - 4th Place
Chris Villanueva - 70A - 5th Place
Trenton Tucker Jr. - 79A - 6th Place
Anthony Zamora - 60 - 7th Place
5th PLACE - MIDGET DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS (DiDi DUALS):
Jacob England
Victor Contreras
Tyler Krause
Anthony Zamora
Michael McGee
Jake Kendall
Chris Villanueva
Luke Smiley
Matt Hennessey
Trent Tucker
Jake Warren
Zane Phipps
Justin Graiber
Kyle Freeman
Alex Analytis
Shane Raber
2010 - 2011

3RD PLACE - IKWF DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Marcus Povlick
Michael McGee
Anthony Zamora
Luke Smiley
Zach Krause
Cody England
Andrew McFall
Eli Mills
Matt Hennessey
Gabe Johnson
Joey Saracco
Peter Perich
Gavin Rathburn
Kevin Soraghan
David Riojas
Clayton Ledbetter
Larry Early
Jake Mayon
Eric Hubbard
Danny Saracco
Lucas Reifsteck
Roger Thigpen
Zach Prinz
Derek Biliskov
Andy Gastelum
Justin Slusher
Shane Raber
Ryan Nykrin
Nick Wolf
Matt Iwinski
ILLINOIS BANTAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Ella Kooi - 49A - 2nd Place
Anthony Mattio - 70A - 2nd Place
Robert Pizarro - 49B - 3rd Place
Michael Zamora - 52A - 4th Place
Landon Jaime - 52C - 4th Place
Zachary Kolb - 61A - 5th Place
Jordan Blew - 52C - 6th Place
Tyler Sam - 49A - 8th Place
Jason Gross - 55A - 8th Place
Jack Finnegan - 55B - 8th Place
Nicholas Minnito - 58A - 8th Place
Cristian Rojas - 64A - 8th Place

IKWF SOUTH CHICAGO REGIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Regional - 2nd Place - Intermediate Division
IKWF South Chicago Regional - Novice Division Champions
IKWF South Chicago Regional - Senior Division Champions

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Sectional - Over All Team Champions
IKWF South Chicago Sectional - Senior Division Champions
IKWF South Chicago Sectional - Novice Division Champions

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONS:
Erik Santiago - I79
Thomas Gustafson - I84
Trevor Swier - I95
Marcus Povlick - N62
Michael McGee - N66
Gavin Rathbun - N101
David Riojas - N115
Larry Early - S122
Zachary Prinz - S147
Matthew Iwinski - S215
Nicholas Wolf - S275

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Marcus Povlick - N62
Michael McGee - N66
Anthony Zamora - N66
Zachary Krause - N84
Matthew Hennessey - N89
Joey Saracco - N95
Gavin Rathbun - N101
David Riojas - N115

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Andrew McFall - S84 (4X)
Kevin Soraghan - S108
Peter Perich - S108 (3X)
Clayton Ledbetter - S115
Larry Early - S122
Lucas Reifsteck - S130
Roger Thigpen - S138
Derek Biliskov - S147
Zachary Prinz - S147
Andy Gastelum - S177
Matthew Iwinski - S215
Nicholas Wolf - S275 (4X)

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
MARCUS POVLICK - N62 - STATE CHAMPION
Michael McGee - N66 - 3rd
David Riojas - N115 - 3rd
Anthony Zamora - N66 - 6th

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
ZACHARY PRINZ - S147 - STATE CHAMPION
Larry Early - S122 - 2nd Place
Peter Perich - S108 - 3rd Place
Matthew Iwinski - S215 - 3rd Place
Nicholas Wolf - S275 - 3rd Place
Lucas Reifsteck - S130 - 4th Place

5TH PLACE TEAM -  IKWF STATE CHAMPIONSHIPS - NOVICE DIVISION
2ND PLACE TEAM - IKWF STATE CHAMPIONSHIPS - SENIOR DIVISION

MIDGET STATE CHAMPIONSHIPS
JOEY SARACCO - 95 - STATE CHAMPION
Robert Pizarro - 49 - 6th Place
Jacob Eutis - 58B - 6th Place
2011 - 2012

5TH PLACE - IKWF DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Austin Rudsinski
Tyler Krause
Marcus Povlick
Anthony Zamora
Michael McGee
Alex Wojciechowski
Jake Kendall, Jake
Luke Smiley
Zachary Krause
Chris Kuehni
Austin Todner
Trevor Swier
Joey Saracco
Joseph Knurek
Jordan Gumila
Andrew Okayama
Nick Kokkines
Kevin Soraghan
David Riojas
Stevie Schmult
Zachary Tomac
Amir James
Cristian Carrillo
Eric Johnson
Freddy Watson
Dan Saracco
Rhys Johanns
Shane Raber
Andy Colwell
ILLINOIS BANTAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Inocencio Garcia - 43A - Consolation Champion
Shay Korhorn - 43B - 3rd Place
Dominc Giovannetti - 46B - 4th Place
Luke Rios - 52D - 3rd Place
Logan Kuhel-Trimmer - 55C - 2nd Place
JORDAN BLEW - 58C - STATE CHAMPION
Michael Zamora - 61A - Consolation 1st Place
Dillan Johnson - 84 - 6th Place
Nicholas Levek - HWT - 4th Place

IKWF SOUTH CHICAGO REGIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Regional - 2nd Place - Intermediate Division
IKWF South Chicago Regional - Novice Division Champions
IKWF South Chicago Regional - Senior Division Champions

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Sectional - Over All Team Champions
IKWF South Chicago Sectional - Senior Division Champions
IKWF South Chicago Sectional - Novice Division Champions

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONS:
Austin Rudsinski - N62
Michael McGee - N70
Andrew Okayama - N122
Alexander Analytis - N138
Shane Raber - N215
Marcus Povlick - S74
Zachary Krause - S84
Danny Saracco - S166
Trevor Swier - I101
Caleb Fleming - I138

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Austin Rudsinski - N62
Anthony Zamora - N70
Michael McGee - N70 (3x)
Luke Smiley - N79
Jake Kendall - N84
Jordan Gumila - N115
Adrian Cervantes - N122
Andrew Okayama - N122
Alexander Analytis - N138
Shane Raber - N215

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Marcus Povlick - S74 (3x)
Zachary Krause - S84 (3x)
Nick Kokkines - S115
Kevin Soraghan - S115
David Riojas - S122 (3x)
Steven Schmult - S130
Zachary Tomac - S138
Eric Johnson - S147
Freddy Walton - S156
Danny Saracco - S166

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
Austin Rudsinski - N62 - 3rd Place
MICHAEL MCGEE- N70 - STATE CHAMPION
Jordan Gumila - N115 - 7th Place
Andrew Okayama - N122 - 5th Place
Shane Raber - N215 - 7th Place

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
Marcus Povlick - S74 - 5th Place
Zachary Krause - S84 - 2nd Place
Nick Kokkines - S115 - 2nd Place
DANNY SARACCO - S166 - STATE CHAMPION

4TH PLACE TEAM -  IKWF STATE CHAMPIONSHIPS - NOVICE DIVISION
4TH PLACE TEAM - IKWF STATE CHAMPIONSHIPS - SENIOR DIVISION

MIDGET STATE CHAMPIONSHIPS
TREVOR SWIER - 101 - STATE CHAMPION
IKWF STATE CHAMPIONS
NICK WOLF - NOVICE 215 - 2009
MICHAEL MCGEE - NOVICE 70 - 2012
CONNOR SWIER - SENIOR 156 - 2010
DANNY SARACCO - SENIOR 166 - 2012
LARRY EARLY - NOVICE 108 - 2010
MICHAEL MCGEE - SENIOR 79 - 2013
ZACHARY PRINZ - SENIOR 147 - 2011
DAVID RIOJAS - SENIOR 166 - 2013
MARCUS POVLICK - NOVICE 62 - 2011
TREVOR SWIER - NOVICE 122 - 2014
2012 - 2013

2ND PLACE - IKWF DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Jack Finnegan
Jacob England
Colin Burke
Torry Early
Lucas Van Poucke
D'Anthony Hopkins
Michael McGee
Liam Hawkins
Jake Kendall
Erik Santiago
Luke Smiley
Ethan Plese
Trevor Swier
Jared Ellingwood
Noah Bogdan
Andrew Okayama
John Simmelink
Alex Analytis
Adrian Cervantes
Kendall Elfstrum
Amir James
Macerio Jaramillo
Shane Raber
ILLINOIS BANTAM STATE CHAMPIONSHIPS:
JORDAN BLEW - 64C - STATE CHAMPION (2X)
DILLAN JOHNSON - 103 - STATE CHAMPION
Inocencio Garcia - 49C - 2nd Place
Alexis Janiak - 58B - Consolation Champion
Alex Pizarro - 46A - 3rd Place
Alina Schlageter - 55E - 3rd Place
John St. Clair - 52B - 6th Place
Jared Gumila - 58C - 6th Place
Tj Schlageter - 61D - 6th Place

IKWF SOUTH CHICAGO REGIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Regional - Over-All Team Champions (7X)
IKWF South Chicago Regional - 2nd Place Novice Division (6X)
IKWF South Chicago Regional - Senior Division Champions (6X)

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Sectional - Over-All Team Champions (7X)
IKWF South Chicago Sectional - Senior Division Champions (6X)
IKWF South Chicago Sectional - Novice Division Champions (6X)

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONS:
Trevor Swier - N115 (3X)
Joey Saracco - N138
Michael McGee - S79 (4X)
Andrew Okayama - S130
Timothy Donnahue - S138
Adrian Cervantes - S147
David Riojas - S166
Shane Raber - S189 (3X)

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Jake Kendall - N89
Erik Santiago - N101
Trevor Swier - N115
Thomas Gustafson - N115
Daniel Skold - N122
Joey Saracco - N138
Garrett St. Clair - N156

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Lucas Van Poucke - S79
Michael McGee - S79 (4X)
Luke Smiley - S101
Jared Ellingwood - S115
Andrew Okayama - S130
Timothy Donnahue - S138
Adrian Cervantes - S147
Alexander Analytis - S147
Kendall Elfstrum - S156
David Riojas - S166 (4X)
Macario Jaramillo - S166
Shane Raber - S189

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
Joey Saracco - N138 - 4th Place
Thomas Gustafson - N115 - 6th Place
Trevor Swier - N115 - 7th Place
Erik Santiago - N101 - 8th Place

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
MICHAEL MCGEE - S79 - STATE CHAMPION (2X) (4X PLACER)
DAVID RIOJAS - S166 - STATE CHAMPION
Andrew Okayama - S130 - 2nd Place
Adrian Cervantes - S147 - 4th Place
Lucas Van Poucke - S79 - 4th Place
Kendall Elfstrum - S156 - 7th Place

3RD PLACE TEAM - IKWF STATE CHAMPIONSHIPS - SENIOR DIVISION

IKWF GIRLS STATE CHAMPIONSHIPS:
ALINA SCHLAGETER - 55 - STATE CHAMPION
Alexis Janiak - 62 - 2nd Place

MIDGET STATE CHAMPIONSHIPS
Alex Carrillo - 74B - 3rd Place
Jeremy Pullen 79B - 3rd Place
Lorenzo Smith - 150 - 5th Place
Jordan Blew - 64 - 7th Place
Logan Kuhel-Trimmer - 62B - 8th Place
Jack Finnagen - 64 - 8th Place
Logan Palmiter - 89B - 8th Place
Nathan Thongphadith
Alex Pizarro
Inocencio Garcia
Dominc Giovannetti
Luke Rios
Logan Kuhel-Trimmer
Jared Gumila
Robert Pizarro
Jordan Blew
Alex Carillo
Nicholas Minnito
Ryan Graff
Zak Kolb
Jeremy Pullen
Logan Palmiter
Vince Fox
Colby McDaniel
Dillan Johnson
Jackson Kastor
Lorenzo Smith
2ND PLACE - MIDGET DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS:
2013 - 2014


2ND PLACE - IKWF DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Jack Finnegan
Luke Rios
Nicholas Minnito
Andrew Chaplin
Ryan Graff
Josh Pakula
Alex Carrillo
Andrew Cervantes
Jake Pakula
Jeremy Pullen
Jake Kendall
Liam Hawkins
Lucas Van Poucke
Joey Pakula
Jonathan Pullen
Raymond Dean
Erik Santiago
Nicolas Patch
Trevor Swier
Trenton Tucker
Jared Slusher
Zane Phipps
Joseph Saracco
John Simmelink
Macario Jaramillo
Cole Moore
Blake Sayles
Shane Raber
Nicholas Vaccariello
Shane Anderson
Jordan Blew
Javen Davis
Braden Fike
Braulio Flores
Inocencio Garcia
Dominic Giovannetti
Logan Guerrero
Jared Gumila
Alexis Janiak
Matthew Janiak
Dillan Johnson
Shay Korhorn
Jacob Macatangay
Ethan Olson
Luke Rios
Alina Schlageter
TJ Schlageter
Joe Simmelink
Evan Smith
John St.Clair
Nathan Thongphadith
Jeremy Winter
Tyler Wood
3RD PLACE - MIDGET (DiDi) DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS:
ILLINOIS BANTAM STATE CHAMPIONSHIPS:
Ethan Olson - 46B- 2nd place
Inocencio Garcia - 52A - 2nd place
Matthew Janiak - 66B - 4th place

IKWF SOUTH CHICAGO REGIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Regional - Over-All Team Champions (8X)
IKWF South Chicago Regional - 2nd Place Intermediate Division
IKWF South Chicago Regional - Novice Division Champions(7X)
IKWF South Chicago Regional - Senior Division Champions (7X)

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONSHIPS:
IKWF South Chicago Sectional - Intermediate Division Champions
IKWF South Chicago Sectional - Senior Division Champions (7X)

IKWF SOUTH CHICAGO SECTIONAL CHAMPIONS:
Jared Gumila - I66
Jordan Blew - I70
Dillan Johnson - I122
Trevor Swier - N122 (4X)
Lucas Van Poucke - S101
Raymond Dean - S108
John Simmelink - S156
Macario Jaramillo - S166
Cole Moore - S177
Shane Raber - S275 (4X)

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Jack Finnegan - N62
Logan Kuhel-Trimmer - N66
Andrew Cervantes - N84
Trevor Swier - N122

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE QUALIFIERS:
Andrew Chaplin - S79
Jake Kendall - S95
Lucas Van Poucke - S101
Raymond Dean - S108
Nicolas Patch - S130
Joseph Saracco - S147
John Simmelink - S156
Macario Jaramillo - S166
Cole Moore - S177
Blake Sayles - S189
Nicholas Vaccariello - S275
Shane Raber - S275 (3X)

IKWF NOVICE STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
TREVOR SWIER - N122 - STATE CHAMPION
Jack Finnegan - N62 - 2nd Place
Andrew Cervantes - N84 - 7th Place
Logan Kuhel-Trimmer N66 - 8th Place

IKWF SENIOR STATE CHAMPIONSHIPS - STATE PLACERS:
Shane Raber S275 2nd Place
Lucas Van Poucke - S101 - 5th Place
Macario Jaramillo - S166 - 6th Place
Joseph Saracco - s147 - 7th Place

IKWF GIRLS STATE CHAMPIONSHIPS:
Alexis Janiak - E10 - 2nd Place

MIDGET STATE CHAMPIONSHIPS
JORDAN BLEW - 68A - STATE CHAMPION
Jared Gumila - 66B - 2nd Place
Braulio Flores - 70A - 2nd Place
Jacob Macatangay - 62A - 6th Place
Dillan Johnson - 115 - 6th Place
MIDGET STATE CHAMPIONS
CHRIS BRUNS - 130 - 2007
JOEY SARACCO - 95 - 2011
TREVOR SWIER - 101 - 2012
JORDAN BLEW - 68A - 2014
BANTAM STATE CHAMPIONS
ZACH SHELTON - 58B - 2007
TRENTON TUCKER - 67B - 2008
TREVOR SWIER - 74B - 2010
JORDAN BLEW - 58C - 2012
JORDAN BLEW - 64C - 2013
DILLAN JOHNSON - 103 - 2013
DUAL TEAM STATE CHAMPIONSHIPS
2007 MIDGET DUAL TEAM - STATE CHAMPIONS
2011 IKWF SENIOR DUAL TEAM - 3RD PLACE
2008 MIDGET DUAL TEAM - CONSOLATION CHAMPIONS
2012 IKWF SENIOR DUAL TEAM - 5TH PLACE
2008 IKWF SENIOR DUAL TEAM - 4TH PLACE
2013 IKWF SENIOR DUAL TEAM - 2ND PLACE
2009 IKWF SENIOR DUAL TEAM - 2ND PLACE
2013 MIDGET DUAL TEAM - 2ND PLACE
2010 IKWF SENIOR DUAL TEAM - STATE CHAMPIONS
2014 MIDGET DUAL TEAM - 3RD PLACE
2010 MIDGET DUAL TEAM - 5TH PLACE
2014 IKWF SENIOR DUAL TEAM - 2ND PLACE